USG tarczycy

USG tarczycy jest nieinwazyjnym badaniem obrazowym, które używa fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości, aby uzyskać obraz wewnętrznych struktur tarczycy. Tarczyca to gruczoł położony na przedniej części szyi, który produkuje i wydziela hormony tarczycy, które regulują wiele funkcji organizmu, w tym metabolizm, wzrost i rozwój.

USG tarczycy używane jest w diagnostyce wielu schorzeń:

  • pozwala ocenić, czy tarczyca jest prawidłowego rozmiaru i kształtu;
  • pozwala na wykrycie cyst, torbieli oraz guzków tarczycy;
  • pomaga w diagnozie chorób, takich jak niedoczynność tarczycy lub nadczynność tarczycy oraz w identyfikacji
  • stanów zapalnych, takich jak choroba Hashimoto czy zapalenie tarczycy wywołane infekcjami.

Przygotowanie do badania USG tarczycy jest proste, nie wymaga specjalnych działań i można je wykonywać o dowolnej porze dnia. Warto pamiętać aby przed badaniem unikać stosowania kosmetyków na obszarze szyi oraz zdjąć biżuterię i ubranie przeszkadzające w dostępie do gruczołu.

W naszej przychodni USG tarczycy wykonuje lek. Monika Kozubal, a już od września również lek. Katarzyna Kordaś. 

 

????lek. Monika Kozubal  

???? Wtorki 16:00-20:00

????lek. Katarzyna Kordaś

???? Piątki 9:00-13:00

Serdecznie zapraszamy!



Zapisz się już teraz

Zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie
Rejestracja online

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.*