MarinMed
Leczenie niepłodności
Niepłodność stanowi coraz powszechniejszy problem wśród par. Skorzystaj z naszych usług by zdiagnozować problem.
MarinMed
Leczenie niepłodności
Niepłodność stanowi coraz powszechniejszy problem wśród par. Skorzystaj z naszych usług by zdiagnozować problem.
Cennik
Badanie (konsultacja + USG)
300 zł
Monitorowanie jajeczkowania
100 zł

Niepłodność została uznana przez WHO za chorobę społeczną. Obecnie problem ten dotyka od 15% do 20% par starających się o dziecko. W związku z tym diagnostyka oraz leczenie niepłodności są obecnie postrzegane jako niezwykle istotny temat, na którym koncentruje się medycyna.

Kiedy należy rozpocząć leczenie niepłodności? U kobiet w wieku poniżej 30 lat pierwsze kroki należy podjąć po roku bezskutecznych starań, po 30 roku życia po 6 miesiącach, a powyżej 40 roku życia jak najszybciej. W przypadku par, w których mężczyzna jest po 40, leczenie powinno rozpocząć się jak najszybciej. Przyczyny niepłodności mogą być różne i to one determinują przebieg podjętych działań. Dlatego tak istotna jest trafna diagnoza pozwalająca na właściwe leczenie bezpłodności. Należy też pamiętać, że jest to problem obojga partnerów i każdy z nich powinien poddać się niezbędnym badaniom.

Jak przebiega leczenie niepłodności?

Leczenie niepłodności zależy od wyników przeprowadzonych wcześniej badań oraz wywiadu. Zwykle niezbędne jest przeprowadzenie badań laboratoryjnych z krwi. U mężczyzn należy wykonać rozszerzone badanie nasienia, a u kobiet test wrogości śluzu szyjkowego i test na występowanie przeciwciał antyplemnikowych. Niezbędne jest również regularne kontrolowanie cyklu miesięcznego.

Jak przebiega leczenie niepłodności u mężczyzn? W przypadku zaburzeń hormonalnych stosuje się dawki hormonów, aby uzyskać ich odpowiednie stężenie we krwi. Infekcje wymagają antybiotykoterapii, a problemy z nasieniowodami operacji.

MarinMed

Jak przebiega leczenie niepłodności u kobiet? Wrogi śluz wymaga leczenia farmakologicznego, a nieregularna owulacja terapii hormonalnej. Z kolei, gdy diagnoza wykazała niedrożność jajników, torbiele, nieprawidłową budowę macicy czy endometriozę konieczne jest wykonanie inwazyjnych zabiegów.

Gdy opisane metody leczenia niepłodności okazują się nieskuteczne, możliwe jest zastosowanie inseminacji (wprowadzenie do macicy wcześniej przygotowanego nasienia partnera) lub metody in vitro (zapłodnienie pozaustrojowe, czyli zapłodnienie komórki jajowej w warunkach laboratoryjnych, a następnie umieszczenie zarodka w macicy).

Jak długo trwa leczenie niepłodności?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, jak długo trwa leczenie niepłodności. Może być to okres kilku miesięcy, ale i kilku lat. Ważne jest, aby jak najszybciej podjąć odpowiednie działania oraz wykonać niezbędne badania diagnostyczne w razie bezowocnych starań o dziecko. Podkreślamy, że to jak długo trwa leczenie niepłodności, jest kwestią indywidualną dla każdej pary.

Ile kosztuje leczenie niepłodności?

Kwestia tego, ile kosztuje leczenie niepłodności, ustalana jest indywidualnie. Znaczenie ma wybór metody diagnostycznej, czas leczenia i jego rodzaj. Zdarza się, że wystarczająca okazuje się niepogłębiona diagnostyka oraz leczenie hormonalne, co generuje stosunkowo niewysokie koszty leczenia niepłodności. Te mogą jednak znaczenie wzrosnąć np. przy leczeniu in-vitro. To ile kosztuje leczenie niepłodności, należy zawsze dokładnie omówić z lekarzem.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat leczenia niepłodności, skontaktuj się z nami!

Zapisz się już teraz

Zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie
Rejestracja online

    Opinie o gabinecie

    Podziel się opinią
    Umów wizytę