MarinMed
Dietetyka
Dietetyka to nauka medyczna, której celem jest pomoc pacjentom w prawidłowym odżywianiu.
MarinMed
Dietetyka
Dietetyka to nauka medyczna, której celem jest pomoc pacjentom w prawidłowym odżywianiu.
                                           
Cennik
Pierwsza wizyta
150 zł
Obejmuje:
- Dokładny wywiad żywieniowy i zdrowotny
- Analizę dotychczasowych nawyków żywieniowych
- Analizę składu ciała i omówienie wyników
- Pomiary antropometryczne
- Uzyskanie podstawowych zaleceń służących poprawie jakości diety
Wizyta kontrolna
100 zł
Obejmuje:
- Monitorowanie postępu dietoterapii
- Ewentualne skorygowanie diety
- Edukację żywieniową
- Omówienie wyników

Dietetyka to nauka medyczna, której celem jest pomoc pacjentom w prawidłowym odżywianiu. Dzięki racjonalnemu i zbilansowanemu żywieniu nasz organizm otrzymuje wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze.

Jak wygląda wizyta u dietetyka?

Pierwsza wizyta u dietetyka rozpoczyna się od konsultacji. Warto stawić się na nią z wynikami podstawowych badań krwi, o ile pacjent takie posiada. Dietetyk na wstępie zapyta o powód zarejestrowania się na wizytę, a następnie przeprowadzi szczegółowy wywiad żywieniowy oraz zapozna się z historią chorób pacjenta i przyjmowanych przez niego leków. Pytania będą dotyczyć ilości zjadanych posiłków, rodzaju produktów, dlatego dobrze jest na kilka dni przed wizytą u dietetyka notować systematycznie kiedy, co i ile spożyliśmy lub wypiliśmy.

Taki dzienniczek powinien zawierać godzinę posiłku lub przekąski, rodzaj produkty, posiłku i napoju oraz dokładną ilość, np. kromka, 2 plastry, 3 łyżeczki. Dzienniczek najlepiej prowadzić w ciągu dwóch dni roboczych i jednego wolnego dnia wolnego od pracy, ponieważ nasze nawyki żywieniowe często są związane z danym rytmem dnia. Dlatego radzimy wybrać np. niedzielę, poniedziałek i wtorek lub czwartek, piątek i sobotę.

Ponadto dietetyk może zlecić wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych. Na podstawie wszystkich uzyskanych informacji ustalana jest nowa dieta.

Jakie badania do dietetyka – pierwsza wizyta u dietetyka

Aby nie wydłużać leczenia o kolejne spotkania, warto już na pierwszą wizytę u dietetyka wziąć ze sobą posiadane wyniki badań. Zalecamy wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych:

 • morfologia krwi z rozmazem,
 • OB,
 • badanie ogólne moczu,
 • poziom glukozy na czczo,
 • profil lipidowy,
 • TSH,
 • AspAT i ALAT,
 • lub inne związane z obecnym stanem zdrowia.

Z jakimi problemami pomoże dietetyk?

Wyróżniamy dietetykę kliniczną – zajmującą się profilaktyką i leczeniem większości chorób niezakaźnych, oraz dietetykę sportową – której celem jest opracowywanie diet odpowiednich dla danej grupy sportowców. Jednak do dietetyka nie trafiają jedynie sportowcy i osoby chore. Znane powiedzenie mówi, że lepiej jest przeciwdziałać niż leczyć, dlatego na wizytę w naszym gabinecie zapraszamy także osoby zdrowe i niezwiązane zawodowo ze sportem. Oferta naszej poradni dietetycznej jest dla osób, które:

 • potrzebują dokonać pomiarów antropometrycznych i chcą dowiedzieć się np. czy grozi im otyłość i związane z nią choroby dietozależne,
 • poszukują możliwości zinterpretowania badań morfologicznych i otrzymania informacji, jak poprawić ich parametry,
 • potrzebują indywidualnego jadłospisu, ponieważ zamierzają poprawić swoją sylwetkę lub należą do wybranej grupy osób: kobiety ciężarne lub karmiące, kobiety planujące potomstwo, osoby aktywne, osoby chore na cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, tarczycę, PCOS, zespół metaboliczny, anemię lub mające problem z cholesterolem,
 • chcą dowiedzieć się jak w łatwy sposób komponować swoje posiłki, by były smaczne i zdrowe,
 • poszukują informacji o tym, jakich dokonywać wyborów przy zakupie produktów spożywczych, tak aby informacje na ich etykietach nie spędzały snu z powiek,
 • potrzebują profesjonalnej porady dotyczącej produktów zawartych w ich kuchni.

Ile kosztuje wizyta u dietetyka?

Inwestycja w zdrowie jest chyba najważniejszą w naszym życiu. Koszt wizyty u dietetyka zależy od jej charakteru i przeprowadzonych podczas niej badań. Ceny pierwszej wizyty oraz wizyt kontrolnych uwzględnione są w dostępnym na naszej stronie cenniku.

W naszym gabinecie leczenie dietetyczne prowadzi dr Agnieszka Kupczyk – dietetyk kliniczny z wieloletnim stażem. Podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta, tak aby leczenie dietetyczne było efektywne i bezpieczne. Posiada szeroką wiedzę w zakresie bieżących zasad odżywiania, suplementacji, chorób dietozależnych oraz interakcji pożywienia z lekami. Przy układaniu jadłospisu stawia na spersonalizowane potrzeby i upodobania kulinarne klienta, co staje się podstawą dobrze zbilansowanego menu.