MarinMed
Diagnostyka ginekologiczna
Wykonujemy wszelkie badania pomagające uzyskać prawidłową diagnozę schorzeń ginekologicznych.
MarinMed
Diagnostyka ginekologiczna
Wykonujemy wszelkie badania pomagające uzyskać prawidłową diagnozę schorzeń ginekologicznych.
Cennik
Teleporada
50 zł
Wizyta recepturowa
50 zł
Wizyta ginekologiczna podstawowa
200 zł
Wizyta ginekologiczna z USG
280 zł
Badanie profilaktyczne (konsultacja + USG + cytologia)
330 zł
Badanie ginekologicznie + USG ginekologiczne + USG piersi + cytologia
430 zł
USG gruczołów piersiowych
180 zł
USG gruczołów piersiowych + USG ginekologiczne
380 zł
Założenie wkładki hormonalnej (założenie + wkładka)
od 1200 zł
Założenie wkładki niehormonalnej (założenie + wkładka)
od 600 zł
Założenie systemu podskórnego IMPLANON
1200 zł

Odpowiednio przeprowadzana diagnostyka ginekologiczna stanowi podstawę do podjęcia właściwego leczenia. Pozwala ona również na uniknięcie rozwoju poważnych chorób nowotworowych. Za podstawowe badanie z zakresu diagnostyki ginekologicznej uznaje się badanie ginekologiczne z pobraniem wymazu do cytologii oraz USG. Kolejne badania to histeroskopia, wyłyżeczkowanie macicy oraz diagnostyczna laparoskopia.

MarinMed

Czym zajmuje się diagnostyka ginekologiczna?

To, czym zajmuje się diagnostyka ginekologiczna obejmuje dość szeroki zakres badań. Poniżej przedstawiamy, jak diagnostyka ginekologiczna wygląda w naszym gabinecie.

  • Badanie ginekologiczne
    Podstawą diagnostyki jest badanie ginekologiczne. Zwykle składa się ono z dwóch etapów. Podczas pierwszej część przeprowadzany jest wywiad, mający na stylu ustalenie celu wizyty. Lekarz pyta wówczas o datę ostatniej miesiączki, przebyte ciąże i porody oraz przyjmowaną antykoncepcję. Druga część to przedmiotowe badanie okolic rozrodczych.
  • Badanie cytologiczne
    Jest ono zazwyczaj częścią konsultacji ginekologicznej. Celem cytologii jest ocena nabłonka wyścielającego szyjkę macicy. Badanie to umożliwia wczesną diagnostykę w kierunku raka szyjki macicy. Kobiety po 25 roku życia powinny wykonywać je co 3 lata, najlepiej między 10 a 18 dniem cyklu. Tendencja do powstawania nadżerki jest wskazaniem do częstszego badania. Podczas badania za pomocą szczoteczki cytologicznej lekarz pobiera materiał komórkowy do wymazu i oceny mikroskopowej.
  • Badanie KTG
    To jedno z podstawowych badań, które wykonywane jest u kobiet w ciąży, a także podczas porodu. Polega ono na przyłożeniu do brzucha dwóch głowic, zwanych pelotami, z naniesionym na nich, specjalnym żelem. Daje to możliwość rejestracji skurczów macicy oraz czynności serca dziecka. Zapis, który pojawia się na ekranie urządzenia, jest też na bieżąco drukowany. W naszym gabinecie do przeprowadzenia tego rodzaju badania używamy nowoczesnego kardiografu EDAN F9. Umożliwia on wykonanie najwyższej klasy KTG płodu. Ten nowoczesny aparat posiada zaawansowaną technologię monitoringu i wysoką rozdzielczość wyświetlacza LCD, co wpływa na niezwykle precyzyjne wyniki badań, nawet w przypadku ciąży bliźniaczej i nakładających się sygnałów.
  • Badanie USG
    Badanie jest wykonywane przez pochwę, co oznacza, że głowica ultrasonograficzna jest wprowadzana do jej wnętrza. USG ma na celu diagnozę problemów z macicą, jajowodami czy jajnikami. Pozwala ono na wykrycie nieprawidłowości w budowie kości i mięśni czy tkanek naczyń krwionośnych miednicy, wad anatomicznych w obrębie narządów płciowych, nieprawidłowej grubości endometrium, ciąży pozamacicznej oraz torbieli występujących na narządach płciowych. Badanie USG to również istotny element diagnostyki ginekologicznej podczas ciąży. Wówczas jest wykonywane wielokrotnie dla monitorowania prawidłowego rozwoju płodu.
  • Badanie czystości pochwy
    Czym zajmuje się diagnostyka ginekologiczna poza wymienionymi badaniami wchodzącymi w skład konsultacji ginekologicznej? Inne ważne działanie diagnostyczne to badanie ekosystemu oraz czystości pochwy, które polega na określeniu rodzaju mikroorganizmów występujących w wydzielinie z pochwy za pomocą obserwacji mikroskopowej. Służy to ocenie flory bakteryjnej oraz stwierdzeniu ewentualnego stanu zapalnego pochwy oraz jego rodzaju.

Diagnostyka molekularna HPV, chlamydia oraz ureoplasma

W naszym gabinecie diagnostyka ginekologiczna obejmuje również diagnostykę molekularną HPV, chlamydii oraz ureoplasmy. To najszybsza metoda wykrycia czynników chorobotwórczych ze wszystkich dostępnych metod. Daje ona zawsze jednoznaczny wynik, bez ryzyka wyników fałszywie negatywnych lub pozytywnych. Diagnostyka molekularna umożliwia również precyzyjne określenie typu wirusa.

Zapisz się już teraz

Zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie
Rejestracja online

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.*

    Opinie o gabinecie

    Podziel się opinią
    Umów wizytę