MarinMed
Stomatologia zachowawcza
Prowadzimy profilaktykę próchnicy zębów oraz leczymy już powstałe ubytki próchnicze.
MarinMed
Stomatologia zachowawcza
Prowadzimy profilaktykę próchnicy zębów oraz leczymy już powstałe ubytki próchnicze.
Cennik
Konsultacja
100 zł
Wypełnienie
od 120 zł
Znieczulenie
od 20 zł
Skaling (usunięcie kamienia nazębnego)
od 160 zł

Ból zęba powoduje dyskomfort i skutecznie zaburza codzienne funkcjonowanie. Wiemy o tym, dlatego staramy się nieść pomoc pacjentom, którym dolegają problemy z nim związane. Ponadto leczenie stomatologiczne jest niezbędne dla zachowania zdrowia jamy ustnej, jak i całego organizmu. Zepsute zęby mogą zaatakować całe ciało, powodując zapalenie zatok, anginę, choroby serca czy nawet uszkodzenie nerek.

Jedną z dziedzin, która stanowi ważny element w trosce o zdrowie zębów jest stomatologia zachowawcza. Regularne wizyty u specjalisty mające na celu profilaktykę oraz szybkie podjęcie odpowiednich kroków w przypadku ubytków, pozwalają na uniknięcie bardziej zaawansowanego i często kosztownego leczenia.

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza?

Jeśli chodzi o to, czym zajmuje się stomatologia zachowawcza, należy wskazać przede wszystkim zapobieganie chorobie próchnicowej. Profilaktyka w tym zakresie obejmuje zabiegi higienizacyjne takie jak skaling, piaskowanie oraz fluoryzację. Służą one usuwaniu osadów i kamienia, co zapobiega rozwojowi próchnicy. Ich zadaniem jest również leczenie ubytków próchniczych, czyli ubytków tkanek twardych zębów, gdy te już się pojawią.

MarinMed

Współczesne techniki, którymi posługuje się stomatologia zachowawcza, dają doskonałe efekty pod względem skuteczności leczenia oraz estetyki wykonanych uzupełnień. W naszym gabinecie dbamy o to, by wykonywane prace idealnie naśladowały naturalne uzębienie. Pozwala na to odpowiednia kolorystyka, przezierność oraz kształt uzupełnień. Aby osiągać najlepsze rezultaty leczenia, stosujemy materiały kompozytowe wyróżniające się bardzo naturalnym wyglądem. Cechuje je również wysoka trwałość i odporność mechaniczna.

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza i jakie zabiegi są wykonywane w ramach tej dziedziny? Są to badania jamy ustnej wraz z przeglądem uzębienia, które należy wykonywać co pół roku. Stomatologia zachowawcza obejmuje też diagnostykę próchnicy wraz z jej powikłaniami, a także leczenie skutków próchnicy. W jej zakres wchodzi również leczenie nadwrażliwości zębów i stanów pourazowych zębów stałych.

Stomatologia zachowawcza obejmuje endodoncję, czyli dziedzinę zajmującą się leczeniem kanałowym w przypadku, gdy doszło do poważnego zapalenia miazgi. Polega ono na dokładnym oczyszczeniu komory i kanałów zęba, a następnie na ich precyzyjnym wypełnieniu. Bywa ono skomplikowane oraz pracochłonne, jednak pozwala zachować ząb w jamie ustnej na długie lata. Często stanowi ono alternatywę dla wszczepienia implantów.

Leczenie zachowawcze bez bólu

Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej w naszym gabinecie przebiegają bezboleśnie. Stosujemy bezpieczne, skuteczne znieczulenia. Dbamy o to, aby wszystkie zabiegi wykonywane były w przyjaznej atmosferze, bez niepotrzebnego stresu. Objaśniamy przebieg leczenia, a także przedstawiamy wszelkie koszty z nim związane.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat stomatologii zachowawczej, skontaktuj się z nami!

Zapisz się już teraz

Zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie
Rejestracja online

    Opinie o gabinecie

    Podziel się opinią
    Umów wizytę