MarinMed
Protetyka
Oferujemy projektowanie i wykonywanie prac protetycznych, dzięki czemu przywracamy pierwotny uśmiech.
MarinMed
Protetyka
Oferujemy projektowanie i wykonywanie prac protetycznych, dzięki czemu przywracamy pierwotny uśmiech.
Cennik
Proteza akrylowa
od 750 zł
Proteza szkieletowa
od 1800 zł
Korona protetyczna
od 850 zł
Licówka porcelanowa
od 1600 zł
Licówka kompozytowa
od 600 zł

W naszym gabinecie oferujemy fachową pomoc i doradztwo w dziedzinie, jaką jest protetyka. Dzięki protetyce stomatologicznej możemy przywracać pacjentom estetyczny uśmiech oraz utracony komfort życia. Współpracujemy z cenionymi specjalistami, którzy wykonują wysokiej jakości prace doskonale dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Czym jest protetyka stomatologiczna?

Przede wszystkim pragniemy wyjaśnić, czym jest protetyka stomatologiczna. Otóż jest to dziedzina stomatologii, której celem jest odtworzenie właściwego układu zębów, a co za tym idzie funkcji gryzienia oraz żucia. Protetyka koncentruje się na tym, by tworzone uzupełnienia wyglądały naturalnie, idealnie pasując do obecnych warunków w jamie ustnej pacjenta. Aby tak było, w gabinecie korzystamy wyłącznie z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu tworzone przez nas prace są trwałe i estetyczne.

Podczas konsultacji omawiamy indywidualne oczekiwania pacjenta oraz przedstawiamy rozwiązania, jakie oferuje w tym zakresie współczesna stomatologia. Nasz specjalista zawsze wyjaśnia, czym jest protetyka stomatologiczna oraz jakie usługi oferuje.

MarinMed

Usługi protetyczne

Usługi protetyczne świadczone w naszym gabinecie są na tyle szerokie, że możemy idealnie dostosować je do konkretnego problemu. Wykonujemy korony, mosty, licówki oraz uzupełnienia ruchome.

Poznaj świadczone w naszym gabinecie usługi protetyczne:

  • Korony protetyczne stosuje się w przypadku, gdy widoczna część zęba jest uszkodzona na tyle, że standardowe uzupełnienie okazuje się niewystarczające. To typ uzupełnienia stałego, wygodnego w użytkowaniu i trwałego. Korony zapewniają bardzo dobry efekt wizualny. Wyróżnia się korony na podbudowie metalowej – najtańszej oraz bezmetalowej – pełnoceramiczne i cyrkonowe (najbardziej estetyczne i najtrwalsze).
  • Mosty protetyczne wykorzystywane są w przypadku braków zębowych znajdujących się obok siebie. Mocowane są punktowo na filarach. Choć pod względem estetyki dorównują one koronom, wymagają oszlifowania zębów otaczających brak.
  • Licówki porcelanowe – osoby chcące uzyskać idealny uśmiech lub po prostu zatuszować jego drobne niedoskonałości mogą zdecydować się na licówki. To bardzo cienkie płytki wykonane z porcelany, naklejane na przednią powierzchnię zęba. Maskują one przebarwienia, których nie można usunąć podczas wybielania oraz niewielkie nierówności czy przerwy. Za ich pomocą można też stworzyć idealny uśmiech rodem z Hollywood.

W przypadku całkowitego bezzębia lub gdy jakość pozostałych zębów uniemożliwia zastosowanie protez stałych, rozwiązaniem mogą być uzupełnienia ruchome. Wymienić należy tu protezy całkowite akrylowe, akronowe, elastyczne, które stosuje się w przypadku rozległych braków. Istnieją również protezy szkieletowe (klasyczne, na zatrzaskach lub zasuwach) charakteryzujące się ograniczoną płytką protezy oraz lekką konstrukcją. Czasami stosuje się także rozwiązania kombinowane.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat protetyki stomatologicznej, skontaktuj się z nami!

Zapisz się już teraz

Zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie
Rejestracja online

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.*

    Opinie o gabinecie

    Podziel się opinią