MarinMed
Wybielanie zębów
W naszym gabinecie oferujemy 2 metody wybielania zębów: nakładkową oraz z wykorzystaniem lampy Beyond.
MarinMed
Wybielanie zębów
W naszym gabinecie oferujemy 2 metody wybielania zębów: nakładkową oraz z wykorzystaniem lampy Beyond.

Lśniący, biały uśmiech zapewnia nam młody wygląd i dodaje twarzy blasku. Niestety, niewiele osób może pochwalić się naturalnie białymi zębami. Ponadto nasze uzębienie stopniowo ciemnieje wskutek upływu czasu oraz czynników zewnętrznych. Picie kawy, herbaty, palenie papierosów czy częste spożywanie owoców i warzyw o ciemnym zabarwieniu sprawiają, że odcień zębów ulega zmianie. Na szczęście profesjonalne wybielanie zębów stanowi rozwiązanie tego problemu. Pozwala ono na osiągnięcie spektakularnego efektu w bezpieczny sposób. W naszym gabinecie pomożemy Ci uzyskać perfekcyjny uśmiech!

Obecnie dostępne są 2 metody profesjonalnego wybielania zębów:

  • Gabinetowe wybielanie zębów wymaga zaledwie jednej wizyty u stomatologa. To szybki i bezpieczny zabieg, który daje doskonałe rezultaty. Polega on na nałożeniu na zęby żelu wybielającego, a następnie na naświetleniu go specjalną lampą Beyond. Po zabiegu pacjent otrzymuje zalecenia na temat postępowania w ciągu kilku następnych dni, dotyczące wskazanego jedzenia i picia.
  • Wybielanie zębów można też przeprowadzić w domu. Służą do tego indywidualnie dopasowane nakładki i żel o odpowiednim stężeniu przygotowane przez stomatologa. Tzw. wybielanie nakładkowe polega na codziennym noszeniu wypełnionych żelem nakładek (przez okres od 5 do 14 dni) bez konieczności dodatkowych wizyt w gabinecie. Daje ono doskonałe efekty i zapewnia wygodę użytkowania.

Czy wybielanie zębów boli?

Wielu pacjentów obawia się, czy wybielanie zębów boli. Pragniemy wyjaśnić, że jest to zabieg bezbolesny. Gdy zęby zostały wcześniej odpowiednio przeleczone, nie mają ubytków, nie ma mowy o bólu. Możliwie jest jednak delikatne podrażnienie dziąseł w przypadku szczególnie wrażliwych pacjentów, są to jednak odczucia bardzo indywidualne. Zdarza się również, że pojawia się pewna nadwrażliwość zębów lub dziąseł utrzymująca się do kilku dni po zabiegu.

MarinMed

Czy piaskowanie wybiela zęby?

Głównym celem piaskowania jest usunięcie osadów i płytkich przebarwień, które powstają m.in. w wyniku picia kawy czy herbaty. W efekcie można zauważyć delikatne rozjaśnienie zębów, szczególnie jeśli nie były one pokryte głębokimi przebarwieniami bądź kamieniem. Zatem czy piaskowanie wybiela zęby? Zwykle tak, lecz jest to delikatny efekt, polegający raczej na odkryciu naturalnej barwy płytki. Ponadto piaskowanie zwykle poprzedza właściwy zabieg wybielania.

Ile kosztuje wybielanie zębów?

To, ile kosztuje wybielanie zębów, zależne jest konkretnej metody. Wybielanie gabinetowe to zwykle większy koszt niż wybielanie metodą nakładkową w domu. Oczywiście najtańsze są domowe metody rozjaśniania szkliwa, lecz nie są one godne polecenia, ze względu na niskie bezpieczeństwo. Zabiegi tego typu powinien przeprowadzać doświadczony specjalista. Informacje na temat tego, ile kosztuje wybielanie w naszym gabinecie dowiesz się podczas wizyty konsultacyjnej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat wybielania zębów, skontaktuj się z nami!

Zapisz się już teraz

Zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie
Rejestracja online

    Opinie o gabinecie

    Podziel się opinią
    Umów wizytę