MarinMed
Leczenie kanałowe
Leczenie chorób miazgi zęba oraz rozpoznawanie i leczenie chorób tkanek okołowierzchołkowych.
MarinMed
Leczenie kanałowe
Leczenie chorób miazgi zęba oraz rozpoznawanie i leczenie chorób tkanek okołowierzchołkowych.
Cennik
Leczenie endodontyczne (zależy od ilości kanałów i ilości wizyt)
od 350 zł
Leczenie endodontyczne pod mikroskopem
cena zostaje ustalona po konsultacji

W naszym gabinecie wykonujemy leczenie kanałowe z najwyższą precyzją, poświęcając pacjentowi maksimum uwagi. Zawsze poszukujemy rozwiązań, które pozwalają nam na skuteczne przeprowadzenie leczenia i uratowanie nawet trudnych przypadków.

Kiedy należy zdecydować się na leczenie kanałowe? Wskazaniem jest duże zniszczenie zęba, w przypadku którego zwykłe postępowanie okazuje się niewystarczające. Dzieje się tak, gdy dochodzi do zapalenia miazgi, które zwykle objawia się tępym, ostrym bólem, nadwrażliwością na temperaturę, a nawet powiększeniem węzłów chłonnych. Częste wskazania do leczenia kanałowego to pęknięcie lub złamanie zęba, duża próchnica lub nieszczelne duże wypełnienie. Wykonujemy również powtórne leczenie kanałowe, jeśli poprzednie zostało przeprowadzone nieprawidłowo.

Leczenie kanałowe rozpoczynamy od dokładnej diagnostyki, w trakcie której wykonujemy zdjęcia RTG. Następnie otwieramy komorę zęba i przystępujemy do dokładnego oczyszczenia kanałów. Usuwamy z nich zmienioną chorobowo tkankę, odpowiednio je poszerzamy oraz dezynfekujemy. Gdy są one dokładnie oczyszczone, przechodzimy do ich wypełnienia. Ostatni etap to odbudowa zęba. To bardzo ważne, ponieważ staje się on delikatny i wymaga właściwej ochrony.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem

W niektórych przypadkach może zaistnieć konieczność wykorzystania mikroskopu stomatologicznego. Leczenie kanałowe pod mikroskopem to specjalistyczna procedura stomatologiczna, które nierzadko okazuje się jedyną szansą na uratowanie poważnie uszkodzonego zęba o nietypowej budowie. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii medycznej, a więc zapewniających doskonałe powiększenie mikroskopów stomatologicznych, możliwe staje się jeszcze bardziej precyzyjne przeprowadzenie leczenia endodontycznego, czyli procedury opracowania i oczyszczenia kanałów zęba ze zmienionej chorobowo tkanki. Leczenie z wykorzystaniem mikroskopu często okazuje się nieuniknione również wtedy, gdy zachodzi potrzeba usunięcia ciał obcych z tkanek przyzębia. Mikroskop pozwala także zredukować do minimum ryzyko błędu stomatologa i inwazyjność zabiegu.

Ile trwa leczenie kanałowe?

Wielu pacjentów zastanawia się, ile trwa leczenie kanałowe. W tym wypadku nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ czas leczenia różni się w zależności od konkretnego przypadku. Jest on uzależniony od tego, który ząb podlega leczeniu, jaką ma on budowę korzeni oraz jakie warunki istnieją w jamie ustnej. Zwykle leczenie kanałowe zęba z 3 lub 4 kanałami trwa od 1 do 3 godzin. Gdy przypadek jest bardziej skomplikowany, niezbędne może być kilka wizyt w gabinecie stomatologicznym. To, ile trwa leczenie kanałowe, zawsze określa nasz stomatolog, zwykle jeszcze przed jego rozpoczęciem.

MarinMed

Czy leczenie kanałowe boli?

To, czy leczenie kanałowe boli, jest jedną z najczęstszych obaw pacjentów. Śpieszymy z odpowiedzią – nie jest to bolesny proces. Zawsze stosujemy skuteczne znieczulenia, które pozwalają na przeprowadzenie zabiegu w spokojnej atmosferze. Zawsze też informujemy pacjentów, że kilka dni po zabiegu ząb może być wrażliwszy niż zwykle, jednak dolegliwości te można skutecznie zniwelować za pomocą środków przeciwbólowych. Nasi pacjenci nie muszą martwić się o to, czy leczenie kanałowe boli!

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Kwestia tego, ile kosztuje leczenie kanałowe, zależna jest przede wszystkim od liczby kanałów w zębie. Znaczenie ma również czas, jaki należy na nie poświęcić. Im więcej wizyt, tym wyższe koszta leczenia. Na cenę wpływ mają również wykorzystane podczas leczenia materiały. Ponadto należy wziąć pod uwagę rodzaj zastosowanej po leczeniu odbudowy. Zwykłe uzupełnienie będzie tańsze od korony, która okazuje się niezbędna, przy dużym uszkodzeniu zęba. Droższy będzie też zabieg powtórnego leczenia kanałowego. Zatem to ile kosztuje leczenie kanałowe, zależy od wielu czynników, które zawsze przedstawiamy przed rozpoczęciem działań.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat leczenia kanałowego, skontaktuj się z nami!

Zapisz się już teraz

Zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie
Rejestracja online

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.*

    Opinie o gabinecie

    Podziel się opinią