MarinMed
Konsultacje ginekologiczne
Chętnie pomożemy rozwiązać każdy problem natury ginekologicznej. Umów się na wizytę do MarinMed!
MarinMed
Konsultacje ginekologiczne
Chętnie pomożemy rozwiązać każdy problem natury ginekologicznej. Umów się na wizytę do MarinMed!

Konsultacje ginekologiczne przeprowadzane są w celu kontroli stanu zdrowia oraz rozwiązywania konkretnych problemów. Powodem wizyty mogą być zaburzenia miesiączkowania, ciąża lub jej podejrzenie, problemy z płodnością, infekcje narządów intymnych czy antykoncepcja. Do lekarza należy zgłosić się również, gdy podczas stosunku pojawił się ból. Regularne konsultacje ginekologiczne mają znaczenie w każdym wieku – w okresie dojrzewania, jak i po przejściu menopauzy. Ich częstotliwość określa lekarz po ocenie stanu zdrowia pacjentki.

Wiemy, że dla wielu kobiet wizyta u ginekologa wiąże się ze stresem, dlatego dbamy o komfort naszych pacjentek. Dyskrecja i atmosfera pełna życzliwości wraz z fachowym podejściem do leczenia sprawiają, że wizyta w naszym gabinecie przebiega niezwykle komfortowo.

Jak wyglądają konsultacje ginekologiczne?

Konsultacje ginekologiczne zwykle przebiegają według konkretnego schematu. Spotkanie koncentruje się wokół problemu, z którym zgłasza się pacjentka. Po jego omówieniu, lekarz pyta o datę ostatniej miesiączki oraz jej przebieg i regularność. Zapyta on również o przebyte ciąże, porody oraz ewentualne zabiegi operacyjne wykonane w przeszłości przede wszystkim dotyczące rejonu brzucha wraz z narządami płciowymi. Istotna jest również informacja o przyjmowanych lekach, szczególnie w przypadku zażywanych środków antykoncepcyjnych.

MarinMed

Drugi etap konsultacji ginekologicznej to badanie przedmiotowe okolic rozrodczych. Przed jego wykonaniem pacjentka może udać się do oddzielnego pomieszczenia, aby rozebrać się i podmyć. Następnie jest ona zapraszana na fotel ginekologiczny, na którym przeprowadza się badanie. Lekarz ocenia narządy pod kątem zmian skórnych lub innych zmian chorobowych. Przy użyciu wziernika lub badaniu palpacyjnym obserwacji poddane zostaje wewnętrzne pochwy oraz macica i jajniki. Gdy zachodzi taka konieczność, pobierane są wymazy do badań cytologicznych.

To, jak wyglądają badania ginekologiczne, zależy też od dodatkowych zaleceń w postaci badań krwi. Częstym badaniem jest również ultrasonografia, dzięki której można ocenić stan rozwijającego się płodu oraz dostrzec zmiany w narządach rozrodczych.

Konsultacje ginekologiczne w ciąży

Regularne konsultacje ginekologiczne w ciąży są bardzo istotne. Pierwsza z nich powinna odbyć się między 6 a 8 tygodniem, a od 28 do 36 tygodnia kontrole będą odbywać się co 2 tygodnie, pod koniec ciąży zaś co tydzień. Podczas pierwszej konsultacji należy odpowiedzieć na pytania dotyczące przebytych chorób, aktualnego leczenia, pobytów w szpitalu, operacji, przyjmowanych leków, ostatniej miesiączki oraz poprzednich ciąż, poronień i porodów. Przy pierwszej oraz każdej kolejnej wizycie mierzone jest ciśnienie ciężarnej. Kolejne konsultacje ginekologiczne w ciąży obejmują tradycyjne badanie ginekologiczne, USG około 6 tygodnia, badanie piersi, pobranie wymazu z pochwy.

Inne badania wykonywane podczas konsultacji ginekologicznych to badanie krwi wraz z określeniem jej grupy, oznaczenie poziomu cukru we krwi, analiza krwi wykluczająca zachorowanie na kiłę, a także badanie moczu.

Jeśli chcesz zapisać się na konsultację ginekologiczną, skontaktuj się z nami!

Zapisz się już teraz

Zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie
Rejestracja online

    Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.*

    Opinie o gabinecie

    Podziel się opinią
    Umów wizytę