Chirurgia stomatologiczna to dziedzina, której obawia się wielu pacjentów. Wiemy o tym, dlatego do każdego przypadku podchodzimy z wyrozumiałością. Stawiamy na profesjonalizm i bezpieczeństwo działania, a przed zabiegiem zawsze przeprowadzamy wnikliwy wywiad. Kiedy korzystamy z osiągnięć chirurgii stomatologicznej? Jest ona niezbędna, gdy ząb kwalifikuje się do ekstrakcji lub przed wszczepieniem implantu.
Zabiegi chirurgii stomatologicznej
- Ekstrakcje
Jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii stomatologicznej to ekstrakcja. Polega ona na usunięciu zęba z zębodołu za pomocą odpowiednich narzędzi. Dbamy o komfortowy przebieg zabiegu. Działamy szybko, lecz bardzo delikatnie. - Ekstrakcje skomplikowane
Inne zabiegi chirurgii stomatologicznej, które wykonujemy w naszym gabinecie to ekstrakcje skomplikowane. Są one niezbędne, gdy ząb znajduje się pod dziąsłem. W takim wypadku nacinamy, a następnie usuwamy fragment wyrostka zębodołowego otaczającego korzeń. - Resekcja wierzchołka
Resekcja wierzchołka wskazana jest w przypadkach, w których zmiany wierzchołkowe nie zmniejszają się mimo prawidłowego leczenia kanałowego. Wówczas konieczne okazuje się usunięcie wierzchołka korzenia wraz z chorym fragmentem. - Wycięcie kaptura dziąsłowego
Zabieg ten zwykle wykonuje się, gdy występują problemy z wyrzynaniem się ósemek. Podczas zabiegu nacięty zostaje fragment dziąsła zakrywającego ząb.
Inne zabiegi, które obejmuje chirurgia stomatologiczna wykonuje się przed wszczepieniem implantów. Należą do nich sterowana regeneracja kości oraz podniesienie zatoki szczękowej.
Chirurgia dentystyczna bez bólu
W naszym gabinecie udowadniamy, że chirurgia dentystyczna nie musi wiązać się z bólem. Wszystkie zabiegi tej wymagającej dziedziny wykonujemy z wykorzystaniem skutecznych znieczuleń, zapewniając pacjentom najlepszą opiekę. Zawsze przekazujemy dokładne zalecenia pozabiegowe, aby proces rekonwalescencji przebiegał możliwie łagodnie.
Usuwanie ósemek
Chirurgia dentystyczna obejmuje również usuwanie ósemek. Zęby te mogą przysparzać wielu problemów ze względu na swoje umiejscowienie. Trudno dotrzeć do nich podczas mycia, dlatego zwykle dotknięte są zaawansowaną próchnicą. Ponadto ich położenie w łuku zębowym bywa nieprawidłowe. Wszystko to może powodować przykre dolegliwości bólowe. Usuwanie ósemek jest też czasami konieczne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Wskazaniem do ekstrakcji może być także konieczność leczenia kanałowego, którego przeprowadzenie w przypadku tych zębów wiąże się z utrudnionym dostępem do korzeni oraz ich częstego zakrzywienia.
Różnorodne dolegliwości pacjentów z ósemkami czynią ich ekstrakcję zabiegiem rutynowym, choć obarczonym pewnym ryzykiem powikłań w postaci przedłużonego krwawienia, obrzęku i opuchlizny, szczękościsku czy zapalenia zębodołu. W takich wypadkach udzielamy pacjentom niezbędnej pomocy i wdrażamy odpowiedni działania. Dolegliwości zwykle mijają najpóźniej po kilku dniach.
Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat chirurgii stomatologicznej, skontaktuj się z nami!