MarinMed
Laseroterapia schorzeń pochwy
Nowoczesna i bezbolesna metoda leczenie wszelkich schorzeń pochwy.
MarinMed
Laseroterapia schorzeń pochwy
Nowoczesna i bezbolesna metoda leczenie wszelkich schorzeń pochwy.
Cennik
Laseroterapia pochwy
1000 zł

Laseroterapia schorzeń pochwy jest coraz popularniejszym sposobem leczenia. To bezpieczna metoda wyróżniająca się wysoką skutecznością. W naszym gabinecie używamy lasera najnowszej generacji – Edge One TM firmy Jeisys, którego działanie jest zgodne z aktualnymi światowymi standardami. Laseroterapia schorzeń pochwy stanowi odpowiedź na potrzeby wielu pacjentek, także w dziedzinie ginekologii estetycznej.

Na czym polega laseroterapia pochwy?

Laseroterapia pochwy jest zabiegiem wskazanym przy utracie napięcia ścian pochwy i skóry sromu. To częste zjawisko nasilające się z wiekiem oraz po każdym kolejnym porodzie odbywającym się siłami natury. W wyniku powyższych zmian kobiety odczuwają obniżenie komfortu podczas stosunku, zmniejsza się również satysfakcja płynąca z życia seksualnego dla obojga partnerów. Nierzadko odczuwalna staje się też suchość oraz zmiany zanikowe w obrębie pochwy i sromu. Mogą one przyczyniać się do zaburzeń flory bakteryjnej, a następnie do dolegliwości w postaci upławów, świądu i pieczenia w okolicach intymnych. Jeśli zmiany, które zaszły po porodzie cechuje duże nasilenie w zakresie zaburzeń statyki narządu rodnego, wskazane jest leczenie operacyjne. Jednak w większości przypadków minimalnie inwazyjna laseroterapia pochwy okazuje się wystarczająca. Laseroterapia schorzeń pochwy znajduje również zastosowanie w terapii nietrzymania moczu w niewielkim lub średnim stopniu.

Wśród wskazań do laseroterapii schorzeń pochwy należy wymienić:

 • zespół luźnej pochwy po porodzie siłami natury
 • łagodne wysiłkowe nietrzymanie moczu
 • zmiany atroficzne pochwy u kobiet po menopauzie
 • utrata elastyczności warg sromowych
 • przebarwienia okolic intymnych
 • blizny po nacięciu krocza, po cięciu cesarskim, rozstępy skóry
MarinMed

Laseroterapia z wykorzystaniem lasera Edge One TM firmy Jeisys obejmuje dodatkowo:

 • rewitalizację pochwy i sromu
 • odbarwienie warg sromowych
 • zmniejszenie warg sromowych
 • leczenie kłykcin kończystych i nadżerek

Zabieg laserowy pochwy – rewitalizacja

Na zabieg laserowy pochwy w celu rewitalizacji niezbędne jest skierowanie lekarza oraz wynik aktualnego badania cytologicznego. Cel zabiegu to przywrócenie elastyczności pochwy, zmniejszenie jej rozmiaru oraz poprawa nawilżenia. Powoduje on obkurczenie pochwy, odbudowę błony śluzowej, a często również redukcję problemu nietrzymania moczu bez konieczności interwencji chirurgicznej. Odpowiedni efekt uzyskuje się już po 1 zabiegu, lecz dla w pełni zadowalających rezultatów, istnieje możliwość powtórzenia go po 4-6 tygodniach (po konsultacji z lekarzem).

Przebieg zabiegu rewitalizacji pochwy

Podczas zabiegu do pochwy wprowadzana jest głowica endowaginalna ze skanerem. Laser działa bezpośrednio na ściany pochwy, gdzie wywołuje liczne, precyzyjnie rozmieszczone mikrourazy w śluzówce, pobudzające pochwę do regeneracji. W rezultacie powstają nowe komórki i gruczoły. Dodatkowo energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy, a także zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się, a następnie pojawiają się nowe, co wpływa na przebudowę całej śluzówki pochwy.

Rewitalizacja warg sromowych i krocza

Wykonujemy także rewitalizację warg sromowych i krocza u kobiet niezależnie od wieku. Zabieg przywraca tym okolicom elastyczność, nawilżenie, a przy tym często usuwa przebarwienia ze skóry krocza. Zwykle do osiągnięcia zamierzonego efektu wystarcza 1 zabieg. Poprzedzony jest on badaniem ginekologicznym oraz wywiadem lekarskim, dotyczącym m.in. oczekiwań co do rezultatów. Omawiamy również korzyści, jakie można uzyskać za sprawą rewitalizacji. Zabieg poprzedza podpisanie świadomej zgody przez pacjentkę.

Jeśli interesuje Cię zabieg laserowy pochwy, skontaktuj się z nami!

Zapisz się już teraz

Zapraszamy do rejestracji w naszym gabinecie
Rejestracja online

  Wysyłając formularz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności serwisu.*

  Opinie o gabinecie

  Podziel się opinią